-55%
,

2XHD Vision очила за дневно и ноќно гледање

Достапност:

1 на залиха


HD vision очилата за ноќно гледање овозможуваат појасно гледање, особено во текот на ноќта. 
– Тие го намалуваат директното сјаење на фаровите и уличните светла.
– Тајната е во специјално обложените жолти леќи кои го блокираат одблесокот во текот на ноќта.
– Се ќе ви изгледа посветло и почисто.
– Може да се користат преку ден, навечер, облачно и сончево време

· Нарачајте без никаков ризик
· Достава низ цела Македонија
· Плаќање при достава

399.00 ден 890.00 ден

1 на залиха

Заштитете ги очите со стил!

HD Vision Wraparounds ви овозможуваат да гледате бистро и јасно – исто како на телевизор со висока дефиниција.

  • Заштитуваат од сите страни, а можете да ги носите врз вашите очила за гледање.
  • Без разлика дали возите, читате или спортувате, овие уникатни очила ви даваат сосема ново искуство.
  • Го зголемуваат дневното и ноќното гледање, а притоа нема да забележите дека ги носите поради лесната, долготрајна рамка.
  • Значително ги намалуваат рефлексиите, а ги зголемуват боите и јасноста на погледот.
  • Нудат 100% заштита од UV зраци и специјалните леќи помагаат да се намали влијанието од надворешните светла.
  • Дневните очила се совршени за заштита од штетните сончеви зраци, а ноќните имаат жолти анти-рефлективни леќи што го намалуваат отјсајот од останатите возила

Според 0 оценки

0.0 во просек
0
0
0
0
0

Бидете први и оценете “2XHD Vision очила за дневно и ноќно гледање”

Овој продукт се уште нема оценка