-52%
, ,

Соларна LED светилка со PIR сензор за движење и CDS сензор

Достапност:

30 на залиха


Корисно осветлување за вашата градина, двор, патека !

610.00 ден 1,280.00 ден

30 на залиха

Соларна LED светилка со PIR сензор за движење и CDS сензор
Корисно осветлување за вашата градина, двор, патека !

Сензор за светло
Чувствителен сензор на движење

Заштеда на енергија
Лесен за инсталирање

Инсталирајте го на дел каде што има светлина со цел да бидете сигурни дека има доволно сончева светлина.

 

Спецификации:

Соларен панел 0.55W, 5,5V
Li-ion батерија: 3.7V 1200mAh
Моќност: 0,2W,5000K-5500K; 22-24lm/Pcs
Aгол на движење и растојание: 120,3m
Исклучување автоматски
Водоотпорен IP65
Животен век: повеќе од 5 години/50.000 часа
Режим на работа: Автоматски се исклучува по осветлувањето на околу 15 секунди.
Димензии: 124*96*48mm

 

Според 0 оценки

0.0 во просек
0
0
0
0
0

Бидете први и оценете “Соларна LED светилка со PIR сензор за движење и CDS сензор”

Овој продукт се уште нема оценка